Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Gasnący silnik podczas jazdy....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Gasnący silnik podczas jazdy....

    Witaj

  • #2
    [O1] Gasnący silnik podczas jazdy....

    Cześć wszystkim użytkownikom SKODY.

    Panowie nie ukrywam że mam dość poważny problem. Jechałem sobie w piątek rano, nagle hamuje i zgasł mi silnik. Myślałem, że źle wysprzęgliłem. Tego samego dnia jechałem w trasę. Jestem sobie za Olsztynkiem i chce zmienić bieg. Jechałem jakieś 70 Km/h. Wciskam sprzęgło i zgasł mi silnik. Nie ukrywam że się mocno zdenerwowałem. I co Wy Panowie na to?! Gasnący silnik podczas jazdy to trochę słabo. Auto ma 45000 przebiegu i głównie wykorzystuje je w trasach – 2.0 TDI RS.

    Osobiście myślę, że to coś wspólnego ze sprzęgłem. Od jakiegoś pół roku zgłaszam w serwisie, że jak auto się rozgrzeje przy redukcjach w zakresie od 3000 do 2000 obrotów auto wpada w wibracje i staje się głośniejsze – na każdym biegu. Nie jest to płynny odgłos. Problem w tym, że nie występuje to zawsze ale na 10 redukcji 3 są te nieprzyjemne. Nie potrafię tego lepiej opisać wam na forum i w serwisie.

    Serwis mówi, że nic się nie dzieje. Najlepiej dla nich jakby coś się rozwaliło, bo dopiero wtedy zaczną działać. I tu pojawia się kolejny problem GWARANCJA (mam jeszcze 10 miesięcy gwarancji). Znajomy kierownik w serwisie ( w Warszawie) powiedział mi jak to wszystko wygląda. Oni bardzo chętnie by mi wymienili sprzęgło nawet skrzynie biegów, ale że nie są pewni co wpływa na te dziwne zachowania nie podejmą się naprawy, ani wymiany ponieważ SKODA AUTO POLSKA może uznać to za nie uzasadnione i nie zwróci im pieniędzy za naprawę i materiały.

    Zostawiłem teraz auto w salonie gdzie zostało kupione (Trójmiasto). Oczywiście ten serwis mówi że musi pojeździć i zobaczyć. Wziąłem auto zastępcze i czekam.
    Nie życzę nikomu aby samochód mu zgasł w trasie przy wyprzedzaniu TIRa lub w każdej innej sytuacji…

    Czekam na wasze komentarze, rady.

    Komentarz


    • #3
      yodex, z tego co wiem to nikt z użytkowników RS się nie skarżył na takie objawy :?
      Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

      Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

      Jest O1 1.6 BFQ

      Komentarz


      • #4
        Gimbus, wyjątek potwierdza regułę. sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Niestety silnik zgasł. Cieszę się tylko że wtedy nie wyprzedzałem....

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez yodex
          Gimbus,
          Ziomal jak coś :szeroki_usmiech

          Może popatrz na innych forach gdzie ludzie mają takie same silniki.
          Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

          Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

          Jest O1 1.6 BFQ

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X